istesozluk.com
Evde ek iş

Akşamları Evden Ek Gelir

Ek iş yapmak birçok kişinin hayali ve uğraşı. Günün yorgunluğu demeden çalışan kişiler boş vakitlerinden yapabileceklerinden faydalanıp ek gelir imkanı yaratma peşindeler. Günümüz koşullarında internetin sayesinde aslında doğru adımlarla ek gelir imkanı yaratılabilir. Gündüz çalışan ve mesaide olan biri akşam oluşturduğu web sitesine içerik girerek reklam ve bazı tanıtımlardan gelir elde edebilir. Bunun yanı sıra farklı siteler için makaleler hazırlayabilir. Ya da bir grafiker gün içerisinde şirketi için çalışırken akşam freelance olarak kendi için çalışabilir. Forum ve çeşitli yerlerden birçok iş ilanıyla kendine ek gelir imkanı yaratabilir. 2016 yılına yeni girdiğimiz bu dönemlerde memurlar arasında zamlardan memnun kalmayanlar bu işlere oldukça fazla talep göstermektedirler.

Uygun İş İmkanına Yönelin

Özellikle belirli saatlerde çalışacaksanız akşamları örneğin, ve ek gelir hedefiniz varsa yöneleceğiniz iş seçimi önemli. Ucundan bir yerinden sizinle alakalı bir şey olmalı ki çabuk uyum sağlayıp hızlıca adapte olabilesiniz. Ancak bir konuda kendinizi geliştirmek ve araştırma süreci oluşturmak da mantıklı olabilir. Örneğin bir blog oluşturmak istiyorsunuz ya da birden fazla siteye editörlük hizmeti vermek istiyorsunuz bu konularla ilgili araştırma ve ufak çalışmalar yaparak kendinizi bu süreçlere hazırlayabilirsiniz. İlgi duyacağınız ve merakla büyütebileceğiniz bir projeye başlarsanız zamanla ek gelirinizi arttırma konularında ciddi ilerlemeler kaydedersiniz.

Ek Gelir Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ek gelir yaratmak istemeniz ve bunun için çaba göstermeniz son derece güzel ve olumlu bir hareket ancak en baştan işi sıkı tutup bir amaç belirlemek iyi olacaktır. Örneğin banka borçlarını kapatmak gibi… Neden bu önemli olayı iki yönlü düşünün bir işler iyi giderken bir de durgun halde iken özellikle geliri artabilecek sabit gelirli bir iş değilse yaptığınız ve performansa bağlı ise kötü harcamalarınız ek işi olumsuz etkiler ve rehavet yaratır. Bunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bununla beraber mevcut borçları ödemek ve bu yönde gelen geliri kontrol etmek gerekiyor. Bunla ilgili bir disiplin belirleyebilirsiniz. Yapılandırdığınız bir borcun taksidi için otomatik ödeme talimatı vermek ya da o işlemi manuel oluşturmak gibi.2 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın