istesozluk.com
Açık iş ilanları 2016

Açık İş İlanları 2016

2016 yılına girmemizle beraber özellikle kamu alanında bazı alımlar yavaş yavaş başlayacak. Örneğin Şubat’ ın ilk haftasında öğretmen atamalarının yapılması bekleniyor. Ayrıca çeşitli bakanlık ve kamu kuruluşlarında yine kontenjana bağlı alımların yapılması bekleniyor. Açık iş ilanları kamu başlığı adı altında internette birçok eski yeni karışık haber yer alabiliyor. En doğru bilgiyi her zaman alım yapacak ilgili kurumun internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kamu Personel Alımları Hakkında

Çeşitli kanallardan ilgili koşullar belirtilmek kaydıyla KPSS’ye girmiş kişiler açılan konteanjlara başvurabilirler. Sınav ve mülakat süreçleri kendilerini beklemektedir. Ayrıca özel koşulları da karşılaması gerekir başvuracak adayın. Türkiye iş kurumu açık iş ilanları konusu ise İşkur tarafından yurdun dört bir yanında ilgili koşulların belirtilmesiyle açılan başvuru sürecidir. Bu süreçlerde açılan şeye göre koşullar değişebilir. Dolayısıyla genel katılım mümkün olabilir. Bu konuda en detaylı bilgiyi işkur.gov.tr’den alabilirsiniz. İşkur.gov.tr açık iş ilanları duyurusunu sürekli yapar ve günceller.

Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelik sürekli bir arayış içerisinde olmak ya da belli bir alana yönelmek iyi fikir olabilir. Bunun tercihi eğer KPSS ile giriş yapacaksanız iyi ayarlamanız gerekiyor. Örneğin Mübaşir alımı için başvuruda bulunmanız için ilgili sınava girmiş olmanız gerekmektedir. Ancak işkur yayınladığı genel iş ilanlarına başvurmak içinse o ilan ve iş hakkındaki özel koşulları karşılamanız yeterlidir. Kamu iş alımlarında sürecin yılın belirli dönemlerinde olduğunu unutmayın. Ve her kamu kuruluşu özel olarak ilan açar. Dolayısıyla takip olarak iyi bir şekilde süreçleri ilerletmelisiniz. Ayrıca kontenjan konusunda da bir ön görü sahibi olmakta fayda var. 150 kişilik bir alıma binlerce başvuru gelebiliyor. Bu sebeple eğer KPSS ile kamu kuruluşa girme hedefiniz varsa önceliğiniz her zaman dönem dönem açılan merkezi atamalarda atanmak olsun.

İş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.1 Yorum

  • mrhba ben ayşe koç 33 yaşndyım Blksir mrkez 6 eylül cad.si Kabaklı mahl.si(köyü)nde oturuyom evde oya,dantel,kumaş boyama işi yaparım ayrıca annem de mekik,iğne oyası,çetik(patik),yelek,paspas da örüyo Blksir’deki eve iş veren firmalara bir trlü ulaşamıyom bu işe grçkten çok ihtiyacım var bu konuda bna yardmcı olursanız çok sevinirim

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 834 aboneye katılın