istesozluk.com
2016 Öncü Sektörler

2016 Öncü Sektörler

Kuşkusuz her yıl bazı sektörler ve iş pozisyonları parlar. Bunun nedeni o yıla bağlı değişiklikler olabileceği gibi geçmiş yıllardan gelen etkenlerde olabilir. 1 yıl ya da daha uzun bir süre önce bunu kestirmek mümkündür ancak hiçbir zaman oran %100 değildir. 3 yıl boyunca artış göstermiş bir meslek 4. yılda düşebilir ya da 4 yıl boyunca düşüş göstermiş bir sektör 5. yıl yükseliş gösterebilir. 2016 yılı için parlaması beklenen sektörler ve iş pozisyonları şimdiden hemen hemen belli. Bizlerde size bunları aktaracağız.2016 da en popüler sektörler size iyi bir gelir kaynağı olabilir şimdiden takip edilmesi gerekir.

Yazilım
Yazilım

Yazılım

Aslına bakarsanız yazılımın ilk çıktığı günden bu yana hep bir ihtiyaç olarak görülmüştür. Ancak son yıllarda değerini ikiye katlamıştır. Özellikle Mobil Yazılım Uzmanları ve Geliştiricilerinin önümüzde ki yıl değerlenmesi beklenmektedir.
Her şeyin uygulama yapısına dönüşmesi, bilgisayara olan ilginin azalması bunu kanıtlayan en büyük nedenlerden. Android, iOS veya Windows Mobile işletim sistemleri için edineceğiniz yazılım bilgisi size oldukça fayda sağlayacaktır.

 

 

 

ERP
ERP

ERP

Kurumsal kaynak planlaması, finansal planlama ve kötü gün hesabı gibi şirketleri birinci elden ilgilendiren, ulusal piyasa da yer edinmelerini sağlayan tüm değerlerin yönetimi de gelecek yılın favori sektörlerinden. ERP, FI, DB gibi birçok alanda hem kalifiyeli eleman hemde kalifiyeli iş yöneticilerine ihtiyaç duyulacak.

 

 

 

Reklamcılık
Reklamcılık

Reklamcılık

Rekabet hiçbir çağda olmadığı kadar artmakta. Aynı ürün ve hizmeti sağlayan sayısız firma gelişmekte. Reklamcılık ise bu rekabeti ileri veya aşağı götüren sebeplerden. Sosyal medya dahil tüm platformlarda gerçekleşecek reklamlarda satılmak istenen fikrin nasıl satılacağı büyük önem arz ediyor. Bu yüzden bu sektörde sivri yükselişler gösterebiliyor.

Kariyer planlamalarınızı uzun vadede bu bilgilere göre yapacaksanız sorun yaşayabilirsiniz. Uzun vadede bir başarı için insanların her zaman ihtiyaç duyduğu temel sektörlere bakmanız gerekmektedir.

 3 Yorum Var

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın