istesozluk.com
2016 memur alımı

2016 Memur Alımı

2016 yılı memur adayları için önemli bir yıldır. Bu yıl KPSS çift yıla denk geldiği için lise mezunları içinde sınav yapılacaktır. Lise, Ön lisans, Lisans mezunları memur olma şansı elde edebilecekler. KPSS memur alımından kilit nokta ülkemizde hiç tartışmaları bitmez. Ancak merkezi atama sistemi yine de en güvenilir sistemdir. Dolayısıyla sınava iyi hazırlanmalı ve şansınızı denemelisiniz. Tabi araştırma sürecinde hedeflediğiniz alanla ilgili özel koşul ve açıklamaları da göz önünde bulundurmalısınız.  Girdiğiniz eğitim düzeyinde ilgili araştırmayı yaparak seçeceğiniz alanlarla ilgili gerekli tüm bilgiye ve donanıma sahip olduğunuzdan emin olunuz. Memurlar için yeni fikirler ve yeni işler oldukça fazladır.

Atama ve Uygunluk Hakkında

KPSS bir adımdır. Sonrasında tercihinizi yapıp atanmayı beklersiniz. Atanırsanız harekete geçip memur olma şansı elde edersiniz ama tüm koşulları karşılamak durumundasınız. Örneğin lise mezunları seviyesinde olan KPSS’ye girdiniz teknik eleman tercih ettiniz ama sertifikanız yok ya da şoförlük tercih ettiniz ama E sınıfı ehliyetiniz yok bunlar hep problemdir. Dolayısıyla tercih döneminde doğru tercih yapmaya özen gösteriniz.

KPSS Sonrasında Memurluk

Eğer atanamazsanız dünyanın sonunun geldiğini düşünmeyi o puanı 2 yıl boyunca kullanabiliyorsunuz. Özellikle sözleşmeli memur alımları ya da kadrolu memur alımlarında kurumlarca duyurulan ilanlara KPSS puanınızla katılabiliyorsunuz. Bu ayrıntıyı göz önünde daima bulundurun. Ve memur ilanlarının takipçisi olun. Memurluğa giden yol özellikle ülkemizde hiçte kolay değildir. Sınavlar, mülakatlar, değerlendirmeler derken insanın ömrü tükeniyor ancak bunlar bir süreç. Kendinizi bu yolda torpil ya da ben atanamam gibi gereksiz şeylerle üzmeyin ve yıpratmayın. İlk hedefiniz eğitim durumunuza göre girdiğiniz sınavda başarılı olmak ve sonrasında doğru bir tercih listesi hazırlamak. Merkezi atama ile atanma şansınıza hiç hafife almayın ancak sınava iyi bir şekilde hazırlanmak kaydıyla. Özellikle lise düzeyinde ve ön lisans düzeyinde çok ciddi puanlar yapmanız gerekmektedir atanmanız için. Çok yüksek puanlar yapıp dışarıda kalanlar da vardır. Bunlar hep sınav sonrasında duyurulan kılavuzdaki kontenjanlarla alakalıdır. Bu kontenjanlar çok az ve sınırlıdır. Bu da memur adaylarının işini kat kat zorlaştırmaktadır. Kpss başvurularını bu adresten yapabilirsiniz1 Yorum

  • Konya da ikamet ediyorum üniversite mezunuyum.. Bölümüm resim öğretmenliği ve görev yapmak istiyorum .. Gereğini arz ederim..

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 835 aboneye katılın