istesozluk.com
2015'te Kazandıran Sektörler

2016’da Kazandıran Sektörler

Her sene muhakkak sektörlere ve mesleklere dair araştırmalar, yapılır ardından da en çok kazandıran belirlenir. 2016 bitmek üzere ve bu yıl içinde çeşitli araştırmalar yapıldı. 10 aylık bir süreçte birçok meslek değerlendirildi ve 2016’da Kazandıran Sektörler belirlendi. Hem iyi para kazanmak istiyorsanız hemde kaliteli bir iş sergilemek istiyorsanız bu meslekleri inceleyebilirsiniz. Size uygununu bulup o alanda çalışmalara başlayabilirsiniz. Ancak sizi uyarmalıyım ki ne kadar çok kazandırıyorsa zorluğu da o kadar artmakta. Kaldı ki seçtiğiniz meslek ihtiyaçtan ötürü bir meslekse yine başarmanız mümkün olmayacaktır. 2016 yılında iş bulma garantili sektörler en çok kazandıranlar arasındaydı.

Özel Doktorlar

Özel hastanelere bağlı özel doktorlar ilk sırada geliyor. Diş ve göz hekimleri, beyin cerrahileri en çok kazananlar arasında. Başarı primlerini de düşünürsek ilerlemeye dair iyi bir teşvik mevcut.

Yöneticiler

Organizasyon, kurum, etkinlik, ofis, iş vb. alanda ki yöneticiler ya da müdürler de çok kazananlar arasında. Prim sisteminin bulunması onlarıda teşvik etmekte ve her yönetici işini çok daha üst bir konuma taşımayı hedeflemekte.

Avukatlar

Genelde kuruma bağlı değilde bireysel olarak çalışan avukatlar oldukça yüksek ücretler kazanmakta. Boşanma avukatları listenin üst sıralarında yer almakta.

Pilotlar

Özel ya da kurumsal fark etmeksizin tüm pilotların gelirleri maksimum seviyede. En az avukatlar kadar kazanmaktalar. Prim gibi sistemlerinin olmaması nedeniyle de diğerlerine göre düşükler.

Eczacılar

Sağlık ile bağlı bir sektör olduğundan ilgi üzerinde yine. Devletin desteği, kar oranlarının sürekli artması nedeniyle de eczacılar çok kazananlar arasında.

Yöneticileri saymazsak geriye kalan tüm meslek gruplarında eğitim bulma şansınız mevcut. Yöneticiler ve müdürlerde zaten her grubun başarılı üyelerinden çıkmakta. Başarılı bir avukat olup ünlü bir hukuk bürosunun müdürü olabilirsiniz ya da eczabayilerine sahip bir şirketin genel müdürü olabilirsiniz. Kısacası her alanda gelişip müdürlüpe yükselebilirsiniz.2 Yorum Var

  • Arastirirken sizlere rasladim. “F” klavye ile hizli hatasiz yazarim. Yayinevlerine gonderilme ihtimali olan elyazisi dosyalari istenilen surede yazarim. Ofis programlari vs bilirim (int. Uzerinden)

  • Üniversite mezunuyum ve daimi konya da ikamet etmek zorundayım .. Konusma, ikna ve pc konusunda kendime güveniyorum ve prezantabıl bir elemanım.. Gereğini arz ederim..

abonelik
Ek iş fırsatlarından ilk önce haberdar olmak için aşağıdan abone olun.

Diğer 834 aboneye katılın